Każda z nas w dorosłości staje się opiekunem swojego wewnętrznego dziecka. Wewnętrzne dziecko to ta część w nas, która potrzebuje bezpieczeństwa, troski i opieki, ale też odpowiada za kreatywność i zabawę. Okres dziecięcy to również czas, z którego wyrastają nasze dorosłe już tendencje, zachwyty i upodobania. Warto zastanowić się nad tym, co nasza kreatywność czerpie z dziecięcości, jakie upodobania z tego okresu nam zostały, w jaki sposób się rozwinęły i jak mają się do tego, co robimy teraz.
Posłuchaj odcinka na:
Ten odcinek podkastu jest ściśle związany z kartą pracy opierającą się na założeniu kilku stron z książki „Moje dziecko”, czyli albumu, jaki dobrze zna niejedna matka. Zapisuje się w nim dane dotyczące pierwszych kroków czy słów, próbując zatrzymać czas. Ty w tym ćwiczeniu możesz odpowiedzieć sobie na kilka pytań dotyczących tego, jakie jest Twoje dziecko. Zarówno te, którym byłeś, jak i to, które ciągle masz w sobie.
Kontakt z wewnetrznym dzieckiem ułatwia dojście do swojej kreatywności, uświadomienie sobie własnych potrzeb oraz może zapewnić dozę świeżości w naszych działaniach – kreatywności, twórczości czy sztuce. Warto o niego zadbać!
Rzeczy, o których mówię w podkaście:
- Książka: Julia Cameron Droga artysty
- Bajka: Mała syrenka
- Kreskówka: Chojrak, tchórzliwy pies
- Bajka: Gęsia skórka
- Muzyka: Smerfne hity, na przykład ten