100. Czym kreatywność jest DLA WAS? + 100 słów o kreatywności

autorka: Urszula Janoszuk

Odnalezienie idealnej definicji kreatywności, która do nas przemówi nie jest łatwa. Dlatego celebrując setny odcinek kreatywnego podcastu w jedyny słuszny sposób – kreatywny – zaprosiłam kilkadziesiąt członkiń społeczności „Kreatywnie U Janoszuk” do opowiedzenia, czym dla nich jest kreatywność. To pierwszy tak duży projekt na polskiej scenie podcastowej. Dzięki takiemu wielogłosowi chcę pokazać, że nie ma jednej właściwej definicji kreatywności, choć są ich elementy wspólne.

Jednoczę głosy 67 osób kreatywnie działających w różnych sferach – lekarek, pilotek wycieczek, studentek, tkaczek, psycholożek, słuchaczek, artystek, historyczek, podcasterek, projektantek, kołczek, poetek, eksperymentatorek, improwizatorek, kaligrafek, naukowczyń, florystek, rękodzielniczek, graficzek, pisarek, konserwatorek dzieł sztuki, ceramiczek, ilustratorek, strateżek, trenerek umiejętności emocjonalnych – i poszukuję miejsc wspólnych, inspirujących i zaskakujących. Wszystko to, by wreszcie odnaleźć odpowiedź na pytanie czym jest kreatywność nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w doświadczeniu. W podsumowaniu wybrałam 100 słów, z których skonstruowałam naszą wspólną definicję.

Serdecznie zapraszam do wysłuchania!

Posłuchaj odcinka na:

Osoby wypowiadające się w podcaście według kolejności występowania:

1. (6:25) Zuza Kosińska – ilustratorka. Autorka projektu Horn of Plenty – Personalizowanych Liter, w którym rysuje kosmiczne światy. Profil na Instagramie.

2. (6:54) Ola – studentka różnych kierunków szukająca swojej ścieżki, aktualnie najbardziej zainteresowana kulturą Głuchych i językiem migowym. Hobbistycznie zajmuje się filmem, mediami i tańcem. Profil na Instagramie.

3. (7:02) Kasia Lewandowska @sztukasia – Nazywam się Kasia Lewandowska. Jestem Artystką i Architektą Wnętrz. Obecnie tworzę i żyję w Szczecinie. Sądzę, że kluczową rolę w projektowaniu i tworzeniu odgrywa dopuszczenie własnej intuicji oraz emocji. Moje miejsce jest tam gdzie mogę wyrazić siebie, tworząc dla ludzi. Przy tym ciesząc ich wrażliwe na piękno dusze. Na moim profilu znajdziesz sztukę dla swojego wnętrza. Abstrakcyjne obrazy, kolaże analogowe i cyfrowe, unikatowe schronienia na biżuterię oraz artboxy, które otworzą Cię na przygodę z kolażem analogowym. Profil na Instagramie.

4. (7:11) Aleksandra Pyka – Jestem Ola. Na codzień jestem studentką III roku komunikacji wizerunkowej ze specjalnością branding, jednak mam za sobą pierwszy sezon pracy jako pilotka wycieczek. Mój staż odbywałam między innymi w stolicy Hiszpanii – Madrycie. O wizerunku pilotek wycieczek piszę również mój licencjat! Na swoim instagramie dzielę się wspomnieniami z podróży oraz gastroturystycznymi poleceniami.

5. (7:20) Monika Rybińska – jest artystką i projektantką wizualną. Działa w różnych dziedzinach sztuki, dominują: malarstwo, grafika i fotografia. Aktualnie rozpoczęła działalność swojego autorskiego studia M R G D. Profil na Instagramie.

6. (7:26) Ludmiła Popko @ludmilapopko_art – zajmuje się malarstwem, tworzy obrazy abstrakcyjne, geometryczne i minimalistyczne. Profil na Instagramie.

7. (7:48) Maria Korchow @paperwordspl – zupełnie inna papeteria okolicznościowa: kartki na najróżniejsze okazje, z reprodukcjami ręcznie malowanych akwareli, drukowane na papierze z recyklingu. Profil na Instagramie.

8. (7:51) Kamila Rybak – Cześć nazywam się Kamila i jestem ilustratorką. Tworzę głównie cyfrowo, ale uwielbiam też malować i rysować tradycyjnie. Moją największą inspiracją są podróże, inne kultury, ale też ludzie. Twórczość to dla mnie odskocznia od rzeczywistości i moja wielka pasja. Profil na Instagramie.

9. (8:00) Sylwia Bartoszewicz – Uwielbiam przerabiać zdjęcia, robić kolaże, malować surrealistyczne obrazy, rysować, śpiewać i pisać poezję. Wolnych chwilach czytam książki i słucham muzyki. Interesuję się kinem i historią. Obecnie jestem na kursie z grafiki komputerowej i na florystyce. Moja twórczość, jest jak język z nieznanego kraju. Surowa i jednocześnie w pełni nasycona. Jeśli chcesz wiedzieć, co u mnie się dzieje, możesz zajrzeć na mojego instagrama.

10. (8:13) Nazywam się Magda Komorowska – i jestem założycielką marki Dywanowy. Projektuję dywany – wełniane, ręcznie robione, które zamieniają się w miękkie obrazy. Tworzę sztukę na dywanach i umożliwiam to innym, bo wierzę, że otaczanie się nimi pobudza zmysły, poprawia nastrój, a ich miękkość łagodzi frustracje. Profil na Instagramie.

11. (8:18) Katarzyna Stopińska – Jestem artystką malarką, maluję i prowadzę warsztaty malarskie on-line, pomagam otwierać się kobietom na swoją kreatywność. Prowadzę również platformę z darmowymi materiałami video, które pozwolą Ci poczuć malarstwo na nowo i poszerzą Twoje twórcze horyzonty. Strona, warsztaty, profil na Instagramie.

12. (8:27) Nina Kieblesz @nina.kieblesz – Cześć! Mam na imię Nina i jestem artystyczną duszą, która wciąż poszukuje swojej idealnej drogi. Moje serce dzieli się na sztukę i psychologię, kocham łączyć twórczość z nauką o tym, jak działa nasz mózg i dlaczego mamy twórcze blokady. Fascynuje mnie fotografia (w tym analogowa), malarstwo, złotnictwo, twórcze pisanie i wiele innych kreatywnych zajęć. Swoje pierwsze kroki, rozwój i artystyczne poszukiwania pokazuję na moim Instagramie.

13. (8:38) MaloVanki JoVanki – Zajmuję się sprawianiem ludziom radości poprzez moje twórcze działania, a dokładniej malowania 🙂 Za pomocą pędzla niczym magiczną różdżką przenoszę na codzienne przedmioty moje obrazy, które do mnie przychodzą gdy słucham zamówień moich Klientów. Każda malovanka ma w sobie tylko dobrą energię i dobrą intencję. Intencja może pochodzić od Klienta lub ode mnie. Maluję na kubeczkach, filiżankach, koszulkach, drewnianych przedmiotach a także tradycyjne obrazy. Nie maluję nic dwa razy w ten sam sposób 🙂 Moim odkryciem, które poczułam w sercu są kubeczki intencyjne i stały się moim top produktem :). Profil na Instagramie.

14. (9:00) Martyna Kliks/Gablotki (podcast) – Jestem historyczką sztuki, na co dzień piszę i opowiadam o sztuce. Tworzę podcast Gablotki o polskich muzeach i ich kolekcjach. Instagram Gablotek, a podcast do posłuchania tutaj.

15. (9:08) Karolina Bartoszek-Dourado, Biznesowa Skrzydłowa – Pomagam rozkochiwać ludzi w markach, a potem sprzedawać długo i szczęśliwie. Słowem i czynem! Piszę newsletter Biznesy i Romanse, nagrywam czasem Brandkę, wymyślam przedsiębiorcom z całego serca ❤️. Strona internetowa i profil na Instagramie.

16. (9:15) Ewa Ziembicka @ewaziembicka – Jestem graficzką w pełnym tego słowa znaczeniu. Zajmuję się projektowaniem, grafiką warsztatową i ilustracją. W szczególności kocham wszystko co związane z książkami. Uwielbiam też druk wklęsły i właśnie na tych dwóch polach realizuję mój dyplom na wrocławskiej ASP. Kreatywność jest moim wszystkim, jestem wdzięczna, że mogę spełnić się w niej każdego dnia. Na co dzień dzielę się swoją pracą twórczą na Instagramie. Strona internetowa.

17. (9:19) werko_bizuteriaProfil na Instagramie.

18. (9:26) Nazywam się Magda Faszczewska i prowadzę podcast Kobiecy pierwiastek, w którym rozmawiam z kobietami, które mnie inspirują i motywują do pełniejszego życia. Rozmawiamy oo życiu, kreatywności, zmianach i tym co nas wspiera. Strona www i profil na Instagramie.

19. (9:33) A jeśli chodzi o moją skromną osobę to mam na imię Monika, z wykształcenia jestem inżynierem środowiska, a zawodowo grafikiem. Pracuje w dużej firmie produkującej sportową odzież. Każdą wolną chwilę poświęcam na malowanie i rysunek, a w przerwie od tego szydełkuje :). Profil na Instagramie.

20. (9:36)  Ola Artyszuk @allofola – Tworzę kreatywne treści wizualne dla firm, produktów i instytucji 🙂 Pokazuję jak prosto i efektownie takie treści tworzyć i wyróżnić się z tłumu. Kocham kolory, papier i niestandardowe rozwiązania. Walczę z życiowymi potworami 😉 Moje miejsca: profil na Instagramie i strona internetowa.

21. (9:50) Witaj, tu Kachna 😊 – Jestem projektantką książek, redaktorką i korektorką. Uwielbiam pracę z tekstem i przeplatać słowa obrazami – aby powstała niepowtarzalna książka, e-book, karuzela, checklista czy cokolwiek, co jest wartością, jaką można się podzielić ze swoimi odbiorcami treści 😊 Chętnie pomogę Ci – od tekstu po książkę: – redakcja tekstu (czyli pierwsze czytanie), – projekt i skład (pracuję w InDesignie – uwielbiam, w ogóle kocham książki 😊) – korekta (drugie czytanie, często już po składzie i/albo – rewizja (wyłapanie błędów składu). To tak pokrótce 🙃 Zerknij na mój profil na Instagramie. Zapraszam Cię do mojego książkowego świata 😇

22. (10:06) Małgorzata Krimi – Jestem kołczynią. Skupiam się na pracy z kobietami, które chcą od życia więcej. Szczególnie bliskie mojemu sercu są kobiety, które wychowały się w dysfunkcyjnych rodzinach i/lub są wysoko wrażliwe. Towarzyszę i pomagam uwalniać swój potencjał. Uczę słuchać wewnętrznego głosu, po to aby żyć w dobrostanie i w zgodzie ze sobą. Zachęcam do poznawania siebie przez malowanie mandali. Profil na Insta i strona internetowa.

23. (10:14) Agnieszka Dziedzic/ Rękowyczyny – Rękowyczyny – projekt stworzony jako przestrzeń do realizacji pomysłów i eksperymentów artystycznych oraz wyrażania siebie za pomocą materiału roślinnego, szczególnie suszonego. Profil na instagramie.

24. (10:26) Karolina Wucke @wucke.illustration – Ilustratorka, swoje inspiracje czerpie głównie ze świata natury, baśni oraz mitologii słowiańskiej. Profil na Instagramie.

25. (10:31) Nazywam się Zofia Jelonek – Próbuję fotografii, piszę od lat, a oprócz tego kocham muzykę, śpiewam i występuję w amatorskim kole teatralnym. Profil na instagramie.

26. (10:39) Agnieszka Siwek – Jestem marketingowcem, improwizatorka w grupie „Jakkolwiek” i twórczynią podcastu „kreatywność na etacie”, w wolnym czasie uczę się dykcji i tworze oryginalne ozdoby choinkowe z motywem Harrego Pottera. Instagram oraz podcast.

27. (10:51) Nazywam się Justyna Kocur-Czarny (serio, serio) i jestem fotografką. Specjalizuję się w sesjach wizerunkowych, lookbookach oraz stylizowanych sesjach produktowych. Pomagam osobom działającym w sieci, dbać o atrakcyjną wizualnie markę. Na Instagramie dzielę się kulisami swojej pracy, a w podcaście „Przerwa z Kocurem” rozmawiam z gośćmi o prowadzeniu biznesu. Strona Internetowa i profil na Instagramie.

28. (10:57) Marlena Miszta @marlena.miszta – Jestem graficzką i ilustratorką. Tworzę autorskie plakaty do dekoracji wnętrz w minimalistycznym, eleganckim klimacie, inspirowanie pięknem otaczającej codzienności. Minimalizm, czerń i odrobina blasku to moja wizytówka. Dodatkowo wspieram graficznie małe rękodzielnicze marki, projektując logo czy etykiety produktowe, a na blogu i social mediach piszę o zyciu bardziej twórczym i bardziej slow. – Profil na Instagramie i blog.

29. (11:07) Martyna Brechelke – Projektuję i ilustruję modę, a między słowami zachęcam do kwestionowania schematów, eksperymentowania i szukania swojego stylu! Profil na Instagramie.

30. (11:17) Michalina Rozbicka – Zapraszam was do mojego świata pełnego czułości i kaligrafii! Tworzę, żeby nie dać umknąć wszystkim najpiękniejszym słowom ukrytym na dnie serc. Papeteria ślubna, listy, kartki i wszystko, co kaligrafowane, to moja specjalność. Profil na Instagramie.

31. (11:28) Natalia – w tygodniu lekarz w weekend malarka. Na moim Instagramie dzielę się moimi kreatywnymi działaniami min. w 2020 i 2021 roku tworzyłam projekt pt.”4 pory roku”, w którym różnymi zmysłami starałam się ukazać moją inspirację naturą. Oczywiście moim głównym kreatywnym zajęciem jest malowanie intuicyjnych abstrakcji, których tworzenie sprawia mi mnóstwo radości i satysfakcji. Jeśli jesteś ciekawa/y zapraszam do obejrzenia. 😉

32. (11:40) @choina.studio

33. (11:47) Julia Wiszniewska Fotografia – jestem Julia i jestem fotografką ślubną i rodzinną. Lubię mówić, że zamrażam momenty, które trwają chwilkę w wieczność a fotografia jest antidotum na przemijający czas. Profil na Instagramie.

34. (12:00) Mam na imię Monika, zajmuję się kaligrafią nowoczesną. Tworzę papeterię na każdą okazję, projektuję logotypy oraz identyfikacje wizualne. W międzyczasie kończę studia psychologiczne, a po godzinach tańczę jazz i od niedawna trenuję łyżwiarstwo figurowe. Mój profil na IG i strona.

35. (11:12) Marta Nawrocka Projektantka graficzna, współzałożycielka studia brandingowego Makaki, właścicielka marki papierniczej My Own Freckle. Profil na Instagramie i strona internetowa.

36. (12:19) Sylwia Bodnar – Wizerunkowa Akrobatka – Pomagam markom odkrywać swoje wartości, uczę, jak budować wyjątkowy wizerunek, będąc sobą w biznesie opartym o twórczość, rzemiosło, sztukę, pracę ludzkich rąk. Profil na Instagramie.

37. (12:46) Daniela Tagowska – Jestem artystką intermedialną działającą w obrazach i słowach. W sztuce posługuję się językiem wizualnym sportu. Jako naukowczyni zgłębiam tzw. Olympic studies. Działam również jako coach twórczości i facylitatorka procesów edukacyjnych. Profil na Instagramie.

38. (12:58) Ania Chistowska @achistowska – Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się projektowaniem graficznym oraz ilustracją – tworzy znaki, identyfikacje wizualne, publikacje oraz oprawy graficzne dla wydarzeń kulturalnych. Profil na Instagramie.

39. (13:06) @jaimojafirma – Ubieram MIKRObiznesy w piękne grafiki. Profil na Instagramie.

40. (13:15) Agnieszka Napiórkowska-Gromadzka PINAGRO – Florystka do zadań specjalnych, dekoratorka ślubów i eventów. Tworzę sufity z siatki na kury i kompozycje kwiatowe bez zadęcia. Profil na Instagramie.

41. (13:27) Martha Stark – zajmuję się rękodziełem (oprócz pracy zawodowej oczywiście). Szydełkuję, robię na drutach niemal wszystko (swetry, rękawiczki, czapki, poduszki), bawię się z decoupage, głównie na meblach, haftuję, szyję z bawełny i filcu – breloczki, zabawki, broszki, ze sznurka bawełnianego zaplatam torby, kosze, podkładki, dywany… Rękodzieło jest wpisane w moje wielopokoleniowe rodzinne DNA. Strona www i strona na Instagramie.

42. (13:43) Jestem Anna, nagrywam podcast o rodzinach królewskich i monarchiach i all things royal. Prowadzę na ten temat także Instagrama. Na co dzień zajmuję się komunikacją w internecie, czyli social media, strategie komunikacyjne itd dla instytucji publicznych. Długo myślałam, że nie jestem kreatywna, bo sztampowo – kreatywność = ładne rysowanie. Ale gdzieś po drodze odkryłam, że jednak myślę zupełnie na innych płaszczyznach niż inni którzy mnie otaczają, jestem w stanie łączyć rzeczy których wcześniej nie łączono, proponować dla mnie oczywiste rozwiązania, które dla innych wydają się nie do pomyślenia itd. Swojej kreatywności używam cały czas (chociaż czasem też sie wyłącza i to znak, że czas na odpoczynek): gotując obiad z tego co zostało w lodówce, planując podróże, pakując paczki, tworząc strategie, tematy, posty social media w pracy i oczywiście tworząc podcast, gdzie eksperymentuję z formą, treścią i naprawdę czasem jestem zaskoczona pozytywnie efektami 😉 Linki: @pokrolewsku, @annacomehome, strona podcastu.

43. (14:06) annacaban – Zajmuję się grafiką 3D i animacją. Uwielbiam abstrakcyjne światy i intensywne kolory. Często luźne szkice i eksperymenty na papierze zamieniam w digitalowe ilustracje. Profil na Instagramie i portfolio.

45. (14:21) zonajohna -Aleksandra Rałowska czyli Żona Johna to twórczyni, która realizuje się jako projektantka ubrań i akcesoriów dla dziewczyn. Jej marka bierze początki z dziewczyńskich warsztatów wspierających kreatywność oraz z terapeutycznego szycia i haftowania opasek. Dziś Ola wymyśla sukienki ze starych materiałów z PRL-u, zaszywa radość w akcesoriach do włosów i lepi pierścionki z modeliny. Żona Johna na Instagramie, na Facebooku i sklepik internetowy Żonki.

46. (14:25) Cześć! Nazywam się Basia Bugajska, a zręcznie robione powstało z wielkiej miłości do kreatywnego działania i dzielenia się uśmiechem. Tworzę kartki okolicznościowe, papeterię i dodatki ślubne, ilustracje, malunki i projekty dla firm. Jeśli masz ochotę, to wpadnij do mojego świata: profil na Instagramie.

47. (14:34) Magda Falińska Piszę o popkulturze i stereotypach, pracuję w internecie. W wolnych chwilach dziwnie maluję, piekę ciasta i myślę o moich kotach. Profil na Instagtramie.

48. (14:40) Dominika Kula-Czartoryska | Kulka illustrations – Jestem ilustratorką i projektantką. Znajdziesz u mnie subtelne, kobiece światy z odrobiną demoniczności i niesamowitości. Tworzę ilustracje do projektów komercyjnych, na zamówienia indywidualne, sprzedaję też moje oryginalne prace i printy. Tworzę głównie w akwareli, tuszu oraz cyfrowo, a ostatnio wróciłam też do grafiki warsztatowej. Link do profilu na Insta.

49. (15:00) Aleksandra Pranica@aleksandra.pranica – artystka, graficzka i ilustratorka. Zajmuje się projektowaniem, ilustrowaniem i grafiką warsztatową ze szczególną miłością zgłębiając technikę linorytu i drzeworytu. Jest zafascynowana światem form graficznych oraz papieru. Kocha faktury i kolory. Nie wyobraża sobie codzienności bez sztuki! Marzy o tym by nasze wnętrza stały się jej pełne! Tworzenie linorytu to dla niej sposób na wyrażenie siebie, ale również moment zatrzymania i oddechu. Link do profilu na Instagramie.

50. (15:07) Aleksandra Panak – Zajmuję się kreatywnością, osobiście i zawodowo – pomagam odkrywać ją innym. Jestem absolwentką Liceum plastycznego im. W. Gersona w Warszawie oraz ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu z roczną przerwą na studia antropologiczne. Opowiadam poprzez sztukę o świecie duchowym, o Naturze i tym co niewidzialne. Fascynuje mnie tworzenie instalacji artystycznych, pisanie poezji, scenografia i wprowadzanie sztuki do codzienności. Jestem empatyczną, multipotencjalistką, tworzącą powoli swoje studio. Profile na Instagramie: @aleksandra.panak i @okokreatyw.

51. (15:12) Jestem Ewa i zajmuję się tworzeniem. Rysuję postaci, przepełnione uczuciami, w których kotłuje się od emocji, a potem, dla ukojenia – przechodzę z ilustrację dziecięcą i tworzę magiczne światy pełne borsuków, szopów i lisów. Te rysunki to lustro tego, co mam w głowie i w sercu. Strona Internetowa i profil na Instagramie.

52. (15:19) Marta Rząca / martostrona – Hej, tu Marta! Zajmuję się fotografią i kocham pracować z ludźmi. Zawodowo pomagam i rozwiązuje ich problemy, a hobbystycznie robiąc zdjęcia uchwycam ich emocje oraz osobowość – no, przynajmniej daję z siebie wszystko, by to zrobić. 💙 Profil na Instagramie i strona internetowa.

53. (15:37) poème studio @poeme.kaligrafia – Nazywam się Marta, kaligrafuję w poème studio i jestem zakochana w pięknych literach. Kaligrafuję papeterię, uczę kaligrafii na warsztatach, tworzę produkty do nauki kaligrafii, współpracuję z artystami projektując dla nich identyfikacje wizualne. Prywatnie jestem żoną, mamą małego chłopczyka, uwielbiam crème brûlée, rozmowy przy litrach kawy, estetykę filmów Wesa Andersona, ulubione kolory to biały, czarny i złoty, lubię czytać o designie, mój żywioł to woda, marzę o własnej pracowni. Profil na Instagramie.

54. (15:54) Nazywam się Ada Matloch i robię różne ilustracyjne serie. Obecnie pracuję nad codziennym rysunkiem magicznego, dzikiego kota w szkicowniku, który uszyłam sama. Profil na Instagramie.

55. (16:03) Kasia Hebda / Kasia Hebda Studio – Jestem malarką i konserwatorką dzieł sztuki. W swojej działalności łączę pasję do historii sztuki ze znajomością zawiłych tajników technologii oraz zamiłowaniem do wnętrz i designu. Tworzę obrazy, kopie i dekoracje na zamówienie, ale także odnawiam unikatowe przedmioty i nadaję im nowy blask. Inspiracja światem roślin jest ostatnio moją główną siłą napędową. Profil na Instagramie.

56. (16:11) Aleksandra Międzybrodzka ( Olami ) -Lepie sobie naczynka ceramiczne z emocjami i bez nich. Można je obejrzeć na oliceramika.pl Staram się nie zwariować z nadmiaru myśli i uczuć. Cały czas uczę się panować nad nadmiarem emocji i szczerze je akceptować. Szukam nowych fajnych narzędzi do pracy nad emocjami. Hobbistycznie zgłębiam tajniki arteterapii. Dokładniej poznasz mnie obserwując moje działania na Instagramie lub Facebooku.

57. (16:23) Roksana Wąż | @roksanawaz @hvileconcept – Fotografuję proste, dobre wspomnienia i współpracuję z małymi markami, a od niedawna mam swój mały sklepik z czapkami, które dziergam po godzinach.

58. (16:49) Joanna Mirecka – trenerka umiejętności emocjonalnych. Uczę jak się dobrze złościć. Słucham i prowadzę ku dobrej sprawności emocjonalnej. Czy można się kreatywnie złościć? Można! Zatem kreatywnie słucham. @joannamatkaofczajniczkow

59. (17:14) Weronika Braun @weronikabraun – Jestem malarką. Prace malarskie z opieram na cienkich transparentnych warstwach. Głównie liczy się dla mnie gra świateł i barw. Mój główny cykl obrazów przedstawia odrealnione, wrażeniowe pejzaże, które nazywam „Lśnieniami”. Na bazie obserwacji określam w ten sposób emocje towarzyszące różnym wydarzeniom w życiu moim i moich bliskich. Właśnie te emocje przetwarzam, przez mój punkt widzenia i przedstawiam w formie alternatywnych, mglistych pejzaży pełnych świateł i cieni. Staram się zawierać w nich mniej lub bardziej niespokojny nastrój różnych emocji. Większość moich obrazów powstaje na bazie fotografii otworkowych, które sama robię przy pomocy handmadeowego aparatu otworkowego z pudełka po zapałkach. Moje malarstwo jest często porównywane do okna, przez które odbiorca może w jakimś stopniu poczuć duchowość przedstawionych uniesień emocjonalnych. Obrazy mają za zadanie „wciągać” widza do innego świata. Takiego, w którym nie odczuwa się czasu ani rzeczy. Profil na Instagramie i strona internetowa.

60. (17:44) Marta Kuroszczyk @polishdesert – Czuła Przewodniczka w @ptakipowrotne, wizjonerka w @urzadprzyszlosci, matka w @pierwszemomenty, creative mind w @insightsinaction.

61. (17:59) Nazywam się Ewelina Kania, jestem malarką i prowadzę LUUA studio. Tworzę sztukę abstrakcyjną, która daje mi poczucie wolności i spełnienia. Pragnę by sztuka gościła w codzienności i życiu jak największej ilości osób, a dodatkowo by była powszechna w przestrzeni publicznej – np. w szpitalach. Prywatnie uwielbiam spać i jeść kanapki z camembertem 🙂 Strona internetowa i Instagram.

62. (18:18) Monika Janicka – Wiecznie szukam swojej drogi. Skończyłam psychologię, ale próbuję swoich sił w tworzeniu, w ilustracjach i grafice. Profil na Instagramie.

63. (18:30) Cześć! Jestem Ewa. Pomagam marką w kreowaniu wizualnej strony ich wizerunków, czyli po ludzku projektuję identyfikacje wizualne 😉 Wielką frajdę sprawia mi projektowanie książek – nic bardziej nie kocham jak trzymać wydrukowany, świeży egzemplarz książki, który jeszcze kilka tygodni temu widziałam tylko na ekranie komputera. Jak widzisz wór kreatywności używam w każdym dniu mojej pracy! Oprócz projektów graficznych jestem również fotografem, dzięki czemu mogę trzymać rękę na pulskie (lub na migawce) i pomagać marką tworzyć ich wizerunki skrojone na miarę. Moje miejsca w sieci: ig 👉 @toma.to_design www 👉 https://tomato-design.pl

64. (18:41) @thingsfrommeg – Strateżka kreatywna i badaczka trendów, interpłciowa kobieta zafiksowana na punkcie rozmawiania o nienormatywności. Profil na Instagramie.

65. (19:01) Aniela Zofia @wyklejona – Jestem socjolożką kultury i sztuki, prywatnie mamą dwóch czarnych kotek. W chwilach wolnych tworze kolaże, które obrazują to co czasami ciężko mi wyrazić w słowach. Profil na Instagramie.

66. (19:33) Barbara Olejarczyk @krzyzowkastudio

67. (20:10) Katarzyna Siekańska @dumkanadwa

Posłuchaj też:

Ta strona używa plików cookies do prawidłowego działania strony, w celu analizy ruchu na stronie i zapewniania funkcji społecznościowych. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuj Dowiedz się więcej

polityka prywatności & pliki cookies